czwartek, 28 stycznia 2016

Czym dodatkowo zasilać konto oszczędnościowe by za rok mile się zaskoczyć?

Dzień dobry pod koniec stycznia!

Dziś będzie krótko i zwięźle :)

Czasem w życiu każdego oszczędzającego może pojawić się pytanie z czego właściwie odłożyć dodatkowe pieniądze. Może to się zdarzyć zwłaszcza wtedy, gdy wydatki praktycznie dorównują wysokością dochodom. Jednak nawet wtedy możemy poszukać wokół siebie źródeł oszczędności.

Podpowiedź brzmi: odkładaj wszystkie dodatkowe fundusze, które wpływają do Ciebie i nie są Twoim stałym miesięcznym wynagrodzeniem.

Mówisz, że nie masz takich? A co z:

- premią (niech będzie i skromna, zawsze to dodatkowy grosz),
- zwrotem podatku z Urzędu Skarbowego,
- prezentami pieniężnymi, które otrzymujesz z okazji świąt, urodzin czy imienin,
- różnego rodzaju nagrodami finansowymi,
- pieniędzmi, które znajdujesz (oj, kto ma szczęście, ten potrafi i stówkę znaleźć na ulicy),
- pieniędzmi z prac dorywczych?

Zacznij odkładać je wszystkie na konto oszczędnościowe, a zobaczysz, że jego stan za rok Cię pozytywnie zaskoczy.

Kto podejmuje wyzwanie?Jeżeli o czymś zapomniałam, dodajcie proszę w komentarzu. Sama chętnie się zainspiruję :)

Justyna

9 komentarzy:

 1. Hej! A może dodasz wpis za jakim kontem oszczędnościowym się oglądać, jakie warunki trzeba spełnić, czym się kierować przy wyborze itp.? Myślę, że niektórym osobom (mi także) taki wpis bardzo się przyda :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Kaja :)

   Nie czuję się specjalistą w temacie, tzn mogę pisać bardziej ze swojego doświadczenia niż jakiejś nabytej wiedzy, nie wykluczam, że pojawi się taki wpis, ale będzie on abrdzo subiektywny :)

   Usuń
  2. To jeszcze lepiej, jak na własnym przykładzie :) Jestem na etapie zbierania informacji o kontach, i każdy inny bank poleca, dlatego muszę dobrze i mądrze wybrać, tzn. nie płacić niepotrzebnych opłat, jak mogę mieć to wszystko w innym banku za darmo, ale po spełnieniu określonych warunków itp. :)

   Usuń
 2. hej!
  dokładnie tak robimy! Oboje z mężem poza podstawą pensji mamy dochody z dodatkowych zleceń i wszystko odkładamy. Nawet więcej, staramy się, żeby nasz miesięczny budźet zamykał się w pensji męża, a moja wędruje na oszczędnościowe. Przy czym extra wydatki takie jak wakacje, naprawy samochodu, śluby/chrzciny idą wtedy już z oszczędnościowego.

  pozdrawiam,
  Też Justyna

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest bardzo dobry pomysł. Od jakiegoś czasu sama tak robię, z tym że z premii odkładam około 75% a resztę przeznaczam na przyjemności (nowa torebka, buty, książki, itp.) żeby poczuć, że tę premię jako nagrodę za dobrą pracę rzeczywiście dostałam :)
  A do dodatkowych funduszy, które zasilają konta oszczędnościowe zaliczam też: premię moneyback z karty kredytowej (5% transakcji), zwrot za rachunki (bank zwraca mi od 1-3 %), odsetki za saldo na ROR (też od 1-3 % w zależności od salda), wszelkie premie za założenie konta/karty kredytowej (ostatnio są to promocje rzędu 100-150 zł), wygrane w lotto (czasami sobie jakiś los kupię i jeśli coś wygram to ta kwota wędruje na konto oszczędnościowe). Drobne kwoty ale w skali roku trochę się uzbiera ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, świetne pomysły :) Dzięki! Jak widać, temat niewyczerpany i jeszcze wiele pomysłów można dorzucić by stan naszych kont rósł niepostrzeżenie!

   Usuń
 4. Ja przelewam na konto wszystkie końcówki znajdujące się na moim koncie np. po opłaceniu rachunków zostanie mi 119,50 to, te 9,50 przelewam na konto oszczędnościowe. I tak ich nie wybiorę z bankomatu a konto oszczędnościowe rośnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Marta :) Sama przelewasz te końcówki czy korzystasz z usługi bankowej w tym celu? Ja mam mSavera w mBanku, który mi akurat przelewa 2% każdej transakcji na oszczędnościowe, ale wiem, że można ustawić by przelewał końcówki.

   Usuń
 5. Mój bank tego nie oferuje, niestety, robię to sama kiedy wchodzę na konto. Zajmuje mi to tylko kilka minut i mam wszystkie przelewy za darmo więc jest ok.

  OdpowiedzUsuń